آراد برندینگ
خانه / عناب / تولید کننده عناب | بهترین عناب مختص کدام منطقه است ؟

تولید کننده عناب | بهترین عناب مختص کدام منطقه است ؟

تولید کننده عناب در ایران خراسان جنوبی و بخصوص شهر بیرجند می باشد. به طوری که قیمت عناب در این شهر بسیار پایین تر از شهرهایی چون تهران، مشهد و اصفهان است. اگر می خواهید از ارزانترین قیمت ممکن عناب برخوردار شوید، با ما در ارتباط باشید چرا که ما خود کشاورز و تولید کننده عناب هستیم.تولید کننده عنابعناب یک درختچه ی بسیار زیباست که میوه ای پر از خواص دارویی دارد. فصل برداشت عناب در شهر های گرمسیر از اوایل مرداد شروع میشود ولی در روستاها و شهر های کوهستانی به دلیل آب و هوای سرد سیر، برداشت عناب از فصل مهر شروع میشود.تولید کننده عناب

پایتخت تولید کننده عناب در کشور ما، استان خراسان جنوبی است. فصل برداشت عناب در بیرجند(مرکز خراسان جنوبی) از اوایل مرداد ماه شروع می شود و در همین فصل خرید عناب تازه توسط مردم افزایش میابد. مردم استان بیرجند در فصل های برداشت عناب، می توانند از فروش عناب(میوه) و نهال عناب درآمد خوبی کسب کنند. قیمت نهال عناب بیرجند به مراتب پایین تر از قیمت نهال عناب در شهر های دیگر است.
سالانه برخی فروشندگان عناب در شهر های مختلف تولید کننده ی عناب، به شهر تهران سفر می کنند و به فروش عناب تازه در تهران می پردازند.

تولید کننده عناب | بهترین عناب مختص کدام منطقه است ؟

بهترین تولید کنندگان عناب ایرانی

بهترین تولید کنندگان عناب ایرانی معمولا در فصل های برداشت عناب استانهایی نظیر فارس، خراسان جنوبی، اصفهان، گلستان، مازندران و.. برای فروش این محصول با یکدیگر به رقابت می پردازند اما استان خراسان جنوبی با فاصله ی زیاد بهترین تولید کننده ی عناب ایران است! دلیلش هم کاملا مشخص است. کمیت و کیفیت بالای این محصول!!

به عبارتی دیگر خراسان جنوبی بیش از ۹۸ درصد سهم تولید عناب ایران را در اختیار دارد و شهر های دیگر با هم دیگر ۲ درصد!! همچنین کیفیت عناب خراسان جنوبی در همه ی ایران شهرت دارد ولی شهرت عناب تولیدی بقیه ی شهر ها فقط درون همان شهر هاست یا به اصطلاح درون شهری است. به همین دلایل میتوان گفت در حال حاضر استان خراسان جنوبی بهترین تولید کننده عناب ایرانی است.

کیفیت عناب بیرجند

کیفیت عناب بیرجندعناب بیرجند توسط بزرگترین باغداران این منطقه تولید و در اختیار بازار فروش داخلی و صادراتی قرار می گیرد.
این کار باعث می شود تا این محصول بازدهی بیشتری را در کشور ایران داشته باشد. شهر بیرجند پایتخت تولید عناب در کشور ماست که با سهم ۹۸ درصد عناب تولیدی ایران، بالاترین تولید عناب را بین استان های تولید کننده عناب و صادرکننده دارد. صادرات گسترده ی عناب بیرجند نشان از کیفیت قابل قبول آن دارد. این تولید کننده سهم بزرگی در بازار عناب کشور هایی نظیر:

  • برزیل
  • تایلند
  • تایوان
  • عربستان
  • چین
  • پاکستان
  • و.. دارد.

تمامی مشتریان و مصرف کنندگان در بازار تولید توانسته اند از بهترین نمونه های عناب تولید شده در دنیا، نمونه های باکیفیتی از این کالا را در دست داشته باشند.

بهترین مناطق برای کاشت عناب

بهترین مناطق برای کاشت عناب

درخت عناب به دامنه ی وسیعی از دما و بارش مقاومت دارند، بنابراین این درخت به تابستان های گرم و آب کافی برای میوه دهی مطلوب دارند.
در اغلب خاک ها نتیجه بخش هستند و سالهای زیادی عمر می کنند البته اگر خاک آنها خوب زه کشی شده باشد. معمولا آفتاب کافی و محل گرم برای آنها مناسب است. همچنین این درختان برای رشد نیاز به خاک های قلیایی دارند.

اگر این درختان در محیط مناسب نگهداری شوند سریع رشد میکنند. این درختان میتوانند به خوبی با محیط خود سازگاری پیدا کنند به طوری که حتی در دما های بسیار پایین و بسیار بالا مقاومت زیادی از خود نشان میدهند. این درختان معمولا در محیط گرم و خشک کشت می شوند.

خرید عناب از تولید کنندگان

خرید عناب از تولید کنندگانامروزه تولید کنندگان زیادی پا به عرصه ی پرورش عناب گذاشته اند. حمایت از تولید کنندگان داخلی همواره می تواند باعث رشد اقتصاد کشور و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی خود ما مردم می شود. بسیاری از کشاورزان از جمله پرورش دهندگان عناب به دلیل اینکه خود نمی توانند محصول تولیدی خودشان را بفروشند مجبور میشوند کالای خود را با ارزش کمتر به واسطه ها بفروشند.
و مردم نیز همان کالا را با قیمت گران تر از واسطه ها خریداری می کنند. این اتفاق هم باعث متضرر شدن مشتری می شود و هم تولید کنندها.
بنابراین اگر می خواهید عناب یا هر محصول دیگری بخرید حتما از تولید کنندگان اصلی آن ، کالای مورد نظر خود را خریداری کنید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت انواع عناب

لیست قیمت انواع عناب در سال ۱۴۰۰

لیست قیمت انواع عناب در سال ۱۴۰۰ موضوع مورد بررسی ما در این مقاله خواهد …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید