آراد برندینگ
خانه / عناب تازه / عناب تازه بیرجند / قیمت عناب تازه بیرجند در سال ۱۴۰۰

قیمت عناب تازه بیرجند در سال ۱۴۰۰

قیمت عناب تازه بیرجند در سال ۱۴۰۰ کیلوی چند تومان است و نسبت به قیمت عناب تازه در سال ۹۹ چه تغییری داشته است؟ فصل برداشت عناب تازه در استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند چه زمانی است؟ اینها سوالاتی است که در ادامه مقاله به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت لذا با ما همراه باشید.قیمت عناب تازه بیرجند

زمان رسیدن عناب تازه

عناب خواص دارویی بسیار زیادی دارد اما آنگونه که باید هنوز این میوه منحصر به فرد در بین عموم مردم شناخته شده نیست و بسیاری از افراد حتی یک دفعه در عمر خود از عناب استفاده نکرده اند و خواص دارویی آن را نمی شناسند.

عناب که در کشور عزیزمان ایران قابلیت کشت دارد اکثراً در استان خراسان جنوبی که شرایط آب و هوایی آن سازگاری بیشتری با عناب دارد کشت می شود و عناب های برداشت شده در استان خراسان جنوبی برای استفاده عموم مردم در کل بازار کشور پخش می گردد.

عناب را برای اینکه بتوانیم از بیرجند خریداری کنیم بهتر است با زمان برداشت آن آگاهی داشته باشیم تا بتوانیم در هنگامی که برداشت می شود برای تهیه آن اقدام کنیم که این باعث می شود هم عناب تازه تر باشد و هم قیمت آن مناسب تر برای ما تمام شود.

زمان رسیدن عناب تازه در بیرجند مربوط به تابستان می‌شود به طوری که در ماه دوم تابستان کم‌کم عناب تازه از باغات آماده برداشت می‌شود و برداشت آن هم حدود ۲ ماه طول می کشد و بعد از آن اندازه به صورت خشک شده برداشت می‌شود و به صورت تازه دیگر وجود ندارد.قیمت عناب تازه بیرجند

قیمت عناب تازه و خشک در سال ۹۹ چقدر بود؟

سال ۹۹ تحت تاثیر بیماری کرونا قرار داشت و بارها شاهد تعطیلی بازارها به خاطر اوجگیری کرونا بودیم که باعث می شد بسیاری از کسب و کارها بخوابد و معاملات کمتر انجام شود.

عناب در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ افزایش قیمت بیشتری داشت و دلیل آن هم این بود که در سال ۹۹ حجم کمتری از عناب برداشت شد چرا که گرمای زیاد در تابستان سال ۹۹ باعث ریزش شکوفه های عناب شد و عناب کمتری برداشت شد به خصوص برای عناب های درشت که خیلی کمتر نسبت به سال ۹۸ بود.

در سال ۹۹ قیمت عناب تازه بیرجند در حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان بود و معاملات در همین حدود انجام می شد.

اما قیمت عناب خشک در سال ۹۹ بسیار متغیر بود به طوری که در ابتدای فصل قیمت تقریباً رنج ثابتی داشت و حدود دو ماه گذشته از برداشت عناب خشک قیمت آن افزایش ۴تا ۵ هزار تومانی به خود دید.

در ادامه به برخی از قیمت های عناب خشک در سال ۹۹ اشاره می کنیم که هر کدام از این موارد تغییرات زیادی در طول فصل داشت که ما میانگین قیمتی آن را بیان می کنیم.

قیمت عناب خشک سال ۹۹

قیمت عناب خشک سال ۹۹

  • عناب دارویی: کیلویی حدودا ۷ هزار تومان
  • عناب ریز روشن: کیلویی حدود ۱۳٫۵ تا ۱۵ هزار تومان
  • عناب ریز جگری: کیلویی حدود ۱۵ هزار تومان
  • عناب مخلوط: حدود ۲۳ هزار تومان
  • عناب درشت روشن کد ۱: هر کیلو حدود ۳۰ هزار تومان
  • عناب درشت جگری کد ۲: هر کیلو حدود ۳۲ هزار تومان
  • عناب درشت درجه یک روشن: حدودا ۴۵ هزار تومان
  • عناب درشت درجه ۱ جگری: حدودا ۵۰ هزار تومان
  • عناب درشت صادراتی: به طور میانگین حدود ۵۷ تا ۶۰ هزار تومان
قیمت عناب تازه بیرجند

قیمت عناب تازه بیرجند در سال ۱۴۰۰

عناب تازه بیرجند در سال ۱۴۰۰ از نیمه مرداد ماه این سال شروع به برداشت شد و به مانند هر سال حدود ۲ ماه برداشت آن ادامه دارد.

قیمت عناب تازه بیرجند در سال ۱۴۰۰ به ازای هر کیلو بستگی به تقاضای بازار و همچنین میزان تولید آن دارد.

عناب تازه برخلاف عناب خشک سورت بندی نمی‌شود و در هنگام چیدن به صورت مخلوط به فروش میرسد و یک قیمت واحد برای آن مشخص دارد و مانند عناب خود چندین قیمت متنوع برای آن وجود ندارد.

قیمت عناب تازه نسبت به سال گذشته افزایش ۳ تا ۴ هزار تومانی دارد و پیش بینی می شود در سال جدید قیمت هر کیلو عناب تازه در حدود ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان خرید و فروش شود.

برای اطلاع از قیمت روز عناب تازه در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید