آراد برندینگ
خانه / عناب خشک / قیمت عناب خشک | خرید آن از بیرجند

قیمت عناب خشک | خرید آن از بیرجند

قیمت عناب خشک نسبت به قیمت عناب تازه گرانتر می باشد چرا که عناب بعد از خشک شدن کاهش وزن دارد. قیمت هر کیلو عناب خشک با توجه به کیفیت و اندازه آن متغیر است. برای خرید عناب خشک می توان از قطب تولید آن یعنی بیرجند اقدام کرد و برای این منظور سایت های اینترنتی فروش عناب خشک بیرجند بهترین گزینه می باشد.قیمت عناب خشک

مرکز عناب ایران

عناب یک میوه درختی است که قبل از رسیدن سبز رنگ بوده و بعد از این که می رسد به رنگ قرمز در می آید. میوه قرمز رنگ عناب طعم فوق العاده ای دارد و بسیار خوشمزه است ؛ لازم به ذکر است این میوه علاوه بر طمع شیرینی که دارد خواص دارویی، درمانی و تغذیه ای فراوانی نیز داشته به طوری که برای درمان بسیاری از بیماری ها می توان از آن استفاده کرد.

عناب در اکثر استان های ایران قابل کشت است اما سازگاری بیشتری با مناطق گرم و خشک دارد از این رو کشت این محصول در استان های شرقی کشور به خصوص استان خراسان جنوبی رواج زیادی دارد.

در استان خراسان جنوبی با مرکزیت بیرجند سالانه بیش از ۷ هزار تن عناب برداشت می شود که این مقدار حدود ۹۸ درصد عناب کشور است؛ از این رو استان خراسان جنوبی به عنوان مرکز عناب ایران شناخته می شود.قیمت عناب خشک

فصل برداشت عناب خشک در بیرجند

عناب به دو صورت تازه و خشک شده از درختان چیده می شود که هر کدام در زمان مختص به خودش باید چیده شود و نمی توان زودتر یا دیرتر از آن زمان اقدام به برداشت عناب نمود.

عناب تازه بیرجند از اوایل مرداد در شهرستان های دارای هوای گرم استان خراسان جنوبی شروع به برداشت می کند و تا اواخر شهریور ماه هم ادامه دارد. اما از آنجایی که نمی توان عناب تازه را برای کل سال نگهداری کرد (چرا که مادگاری بسیار پایینی دارد) اکثر کشاورزان آن را به صورت خشک شده از باغات برداشت می کنند.

فصل برداشت عناب خشک در خراسان جنوبی و شهر بیرجند از اوایل مهر ماه شروع می شود و تا اواسط آبان ماه هم در کل استان خراسان ادامه دار است. پیک اصلی برداشت عناب خشک در بیرجند در دهه سوم مهر ماه هست.قیمت عناب خشک

خرید عناب خشک بیرجندی

خرید عناب خشک بیرجندی به دو صورت انجام می شود.

خرید عناب به صورت عمده که در این مواقع بهتر است تا به مرکز تولید آن یعنی شهر بیرجند و دیگر شهر های خراسان جنوبی مراجعه کرد و به صورت مستقیم عناب را از کشاورز خریداری نمود؛ این امر باعث می شود که بتوان عناب را با قیمت ارزانتری خریداری نمود و در نتیجه می توان در این بازار رقابتی فروش بیشتری داشت و در نهایت سود بیشتری هم برد.

و اما خرید عناب به صورت جزئی که در این حالت می توان به فروشگاه ها و نمایندگی های فروش عناب بیرجند در شهر های مختلف مراجعه کرد چرا که قیمت عناب خشک در خرید جزئی تقریبا در همه جای کشور یکسان می باشد.

برای خرید عناب خشک از بیرجند می توان از طریق سایت های اینترنتی نیز اقدام نمود در این سایت ها قیمت عناب خشک آورده شده که می توان با مقایسه آن ها بهترین خرید را انجام داد.قیمت عناب خشک

قیمت عناب خشک در بازار تهران

خرید و فروش انواع عناب بیرجند در تمام بازار های ایران به خصوص بازار شهر هایی چون تهران، مشهد، اصفهان و… انجام می شود چرا که از جمله شهر های پر جمعیت کشور هستند و تقاضا برای عناب از سوی مردم این شهر ها بسیار زیاد است.

بازار تهران یکی از اصلی ترین محل ها برای فروش انواع محصولات کشاورزی است به طوری که با مراجعه به بازار های تهران شاهد فروش محصولات مختلفی خواهیم بود.

عناب یکی از محصولاتی است که بازار نسبتا خوبی در تهران دارد؛ بازار مولوی تهران یکی از قدیمی ترین بازار های فروش عناب در تهران به حساب می آید.

قیمت عناب خشک در بازار تهران نسبت به قیمت آن در مهد تولید آن یعنی بیرجند بسیار گرانتر است که عمدتا به خاطر هزینه های حمل و نقل و وجود واسطه های اضافی در این بین می باشد.

به طور میانگین قیمت هر کیلو عناب خشک در بازار تهران حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان برای فروش عمده و حدود ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان برای فروش جزئی بیشتر از قیمت آن در بیرجند است.قیمت عناب خشک

بهترین نوع عناب کدام است؟

عناب در شهر های مختلفی از ایران از جمله اصفهان، تبریز، مشهد و… کشت می شود که از نظر کیفیت عناب های این شهر ها در مقایسه با عناب بیرجند حرفی برای گفتن ندارند.

عناب به دو دسته عناب جگری و روشن تقسیم می شود که عناب جگری هسته ریزتر، و مغز پرتر است و همچنین در مقایسه با عناب روشن مزه شیرین تری هم دارد لذا عناب جگری عناب بهتری می باشد.

از نظر ظاهری و صاف بودن عناب هم هر چقدر عناب صاف تر باشد عناب بهتری هست و قیمتش هم بیشتر خواهد بود.

از نظر اندازه هم همانطور که در مقالات مختلفی گفته شد هر چقدر عناب درشت تر باشد درجه یک تر خواهد بود.

با توجه به این چند نکته بیان شده می توان نتیجه گرفت بهترین نوع عناب، عنابی است که در بیرجند برداشت می شود و از نوع جگری باشد همچنین اندازه آن درشت و از نظر ظاهری چروک بسیار کمی داشته باشد.قیمت عناب خشک

قیمت روز عناب خشک در بیرجند

قیمت عناب در بیرجند از آنجایی که این محصول به فراوانی در این شهر یافت می شود ارزان تر از قیمت آن در اکثر شهر های ایران است.

قیمت عناب خشک به مانند بسایری از محصولات تغییرات زیادی دارد لذا ما در ایتنجا به چند مورد به طور حدودی اشاره می کنیم لذا شما عزیزان برای دریافت قیمت روز عناب خشک بیرجند و همچنین تصاویر و ویدئو های مربوط به هر کدام می توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

قیمت عناب خشک در بیرجند

قیمت عناب خشک در بیرجند

 • عناب خشک دارویی: کیلویی تقریبا ۷ تا ۱۰ هزار تومان
 • عناب ریز خشک(روشن): حدودا ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان
 • عناب ریز خشک(جگری): تقریبا حدود ۱۷ تا ۱۹ هزار تومان
 • بار وسط جگری: حدود ۲۱ تا ۲۳ هزار تومان
 • بار وسط روشن: ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان
 • بار مخلوط جگری: حدود ۲۵ هزار تومان
 • بار مخلوط روشن: هر کیلو حدود ۲۵ هزار تومان
 • عناب درشت روشن کد ۱۲۱: هر کیلو تقریبا ۳۲ تا ۳۵ هزار تومان
 • عناب درشت جگری کد ۱۲۲: هر کیلو حدودا ۳۳ تا ۳۶ هزار تومان
 • مخلوط درشت درجه یک و درشت معمولی: هر کیلو حدود ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان
 • درشت درجه یک(روشن): حدودا ۵۲ تا ۵۵ هزار تومان
 • درشت درجه یک(جگری): حدودا ۵۴ تا ۵۷ هزار تومان
 • عناب درشت صادراتی: هر کیلو حدود ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان
 • درشت دستچین: کیلویی حدود ۸۵ تا ۹۵ هزار تومان
قیمت عناب خشک

فروش عناب با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت

تا این جای مقاله با بهترین نوع عناب از نظر کیفیت آسنا شدیم و قیمت های حدودی آن ها بیان شد که می توان با توجه به نیاز خود برای خرید انواع آن اقدام نمود.

فروش عناب با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت از سوی کشت و صنعت آرمیس به صورت عمده انجام می شود که شما عزیزان می توانید برای ثبت سفارش عناب و یا دریافت مشاوره برای خرید آن با مشاورین مجموعه ما در تماس باشید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عناب خشک درجه یک

شرکت پخش عمده عناب خشک درجه یک در کشور

شرکت پخش عمده عناب خشک درجه یک در کشور از جمله  مهمترین مسیر ها برای …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید