آراد برندینگ
خانه / عناب درشت / عناب درشت درجه یک / قیمت عناب درشت درجه یک در سال ۱۴۰۰

قیمت عناب درشت درجه یک در سال ۱۴۰۰

قیمت عناب درشت درجه یک در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟ تفاوت قیمت عناب درشت در سال ۴۰۰ با سال ۹۹ چقدر می باشد؟ در سال ۱۴۰۰ با توجه به نرخ تورم قیمت عناب تازه و عناب خشک تغییرات زیادی را دارد و فروشندگان عناب در بازار آن را با قیمت روز خرید و فروش می کنند که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.عناب درشت درجه یک

عناب درشت درجه یک

عناب در کنار زرشک و زعفران یکی از سه محصول استراتژیک خراسان جنوبی می باشد که کشاورزان این استان از کشور مشغول به کاشت آن می باشند.

عناب بعد از برداشت از درخت به صورت درهم (ریز و درشت به هم) می باشد که کشاورزان و یا فروشنده های عناب آن را با استفاده از الک و یا دستگاه سورتینگ در سایز های مختلف سورت می کنند.

هر چقدر که عناب درشت تر و صاف تر باشد از محبوبیت بیشتری در بین مصرف کنندگان برخوردار می باشد و این گونه عناب ها قیمت بیشتری نیز دارند لذا بهترین نوع عناب در ایران عناب درشت درجه یک می باشد.

عناب های درشت درجه ۱ به عناب صادراتی نیز معروف می باشند چرا که کشور های وارد کننده عناب ایران اغلب این گونه از عناب را خریداری می کنند.عناب درشت درجه یک

قیمت عناب درشت در سال ۹۹ چقدر بود؟

در سال ۹۹ عناب وضعیت خوبی به نسبت سال ۹۸ نداشت چرا که هم میزان برداشت عناب کاهش یافته بود و هم قیمت آن بسیار متغییر بود به طوری که برای خرید فروش عناب لازم بود همیشه قیمت آن استعلام گرفته شود.

اما قیمت عناب درشت در سال ۹۹ افزایش چشمگیری نسبت به سال نود و هشت داشت چرا که میزان برداشت این گونه عناب کاهش یافته بود و به خاطر شرایط آب و هوایی اکثرا عناب ها ریز و متوسط بودند.

قیمت برخی از عناب های درشت در سال ۹۹ به شرح زیر بود:

  • عناب درشت معمولی: ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان
  • عناب درشت درجه یک: ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان
  • عناب درشت صادراتی: ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان
  • عناب درشت دستچین شده: ۸۵ تا ۹۰ هزار تومانعناب درشت درجه یک

قیمت عناب درشت درجه یک در سال ۱۴۰۰

در سال جدید با توجه به عوامل متعددی برای عناب قیمت تعیین می شود که به مانند همیشه اندازه عناب اصلی ترین این عامل ها می باشد.

در آغاز سال ۴۰۰ عناب های خشک موجود در بازار مربوط به برداشت سال ۹۹ می باشد که قیمت آن همان قیمت های اعلام شده در بالا است. عناب برداشت سال ۱۴۰۰ از مهر ماه این سال به صورت خشک شده وارد بازار می شود.

پیش بینی می شود با برداشت حدود ۷ هزار تن عناب در این سال تغییر زیادی در قیمت این محصول نداشته باشیم.

معمولا قیمت عناب درشت درجه یک در روز های انتهایی سال و قبل از عید نوروز افزایش اندکی می یابد و در مابقی ایام سال حدودا ثابت است.عناب درشت درجه یک

فروش عمده عناب درشت درجه یک

هر ساله با آغاز فصل برداشت عناب خشک در بیرجند یعنی مهرماه، خرید و فروش عناب در کشور شروع می شود.

عطاری ها، پخش کننده ها، خشکبار فروشی ها، کاسبان کنار جاده ها، سوپر مارکت ها و… از جمله مهمترین خریداران عمده عناب به حساب می آیند که با خرید عناب از بیرجند آن را در شهر های مختلف توزیع می کنند.

فروش عمده عناب درشت درجه یک در بیرجند و مشهد توسط بنکداران و تجار این محصول انجام می شود که برخی از این فروشنده ها با ایجاد وب سایت های اینترنتی فروش عناب، تامین عناب برای افراد مختلف را سهولت بخشیده اند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید