آراد برندینگ
خانه / عناب / قیمت عناب در بیرجند

قیمت عناب در بیرجند

قیمت عناب در بیرجند تحت تاثیر عوامل زیادی می باشد. قیمت عناب خشک بیرجند در سالی که گذشت از ۶۰۰۰ تومان تا ۳۵۰۰۰ تومان متغییر بود.
در این مقاله قصد داریم به صورت اختصاصی به عناب بیرجند و قیمت خرید و فروش آن در شهر های مختلف بپردازیم لذا با ما همراه باشید.قیمت عناب در بیرجند

عناب بیرجند (Birjand Jujube)

عناب بومی مناطق جنوب شرقی آسیا می باشد و از گذشته های دور در کشور هایی مثل چین کشت می شده است. در ایران نیز عناب سابقه زیادی دارد. تقریبا در تمام استان های ایران عناب توانایی رشد دارد.
اما با توجه به سازگار بودن عناب با شرایط سخت آب و هوایی کشاورزان خراسان جنوبی به صورت جدی تر در امر کاشت آن اقدام کرده اند.

خراسان جنوبی با مرکزیت بیرجند حدود ۹۸ درصد از عناب ایران را تولید می کند. عناب بیرجند یکی از بهترین عناب های خراسان جنوبی می باشد که با توجه به خواص بی شمار آن، مشتریان خاص خود را دارد.قیمت عناب در بیرجند

کاشت و برداشت عناب

با توجه به سازگاری خوب عناب با آب و هوای خراسان جنوبی کاشت درخت عناب در این استان در سال های اخیر به وفور انجام شده است. برای کاشت درخت عناب از روش های متعددی می توان استفاده کرد که برخی از آن ها عبارتند از:

  • کاشت ریشه جوش درخت عناب
  • قلمه زدن
  • کاشت بذر عناب
  • و…

درخت عناب بعد از کاشته شدن بین ۲ تا ۴ سال طول می کشد تا میوه بدهد.

اما برداشت عناب به چه شکلی انجام می شود؟

عموما برای برداشت عناب از روش سنتی استفاده می شود که در این روش بوسیله یک چوب بلند به شاخه های درخت ضربه زده می شود و عناب ها بر روی زمین می ریزد و سپس جمع آوری می شود.قیمت عناب در بیرجند

قیمت روز عناب

قیمت عناب تحت تاثیر عوامل مختلف متفاوت می باشد و اینجور نیست که برای هر نوع عنابی قیمت ثابتی برقرار باشد.

عموما دو پارامتر ریز و درشتی عناب و کیفیت عناب نقش تعیین کننده ای در قیمت تمام شده عناب دارند.

هر چقدر که عناب بزرگتر و با کیفیت تر باشد بالطبع گرانتر نیز خواهد بود. قیمت روز عناب را می توان با مراجعه به وب سایت های اینترنتی فروش عناب جویا شد.

قیمت عناب در بازار مشهد و تهران

بازار های شهر های بزرگ از جمله تهران و مشهد که دو تا از پر جمعیت ترین شهر های ایران هستند؛ مکان مناسبی برای برای خرید و فروش عناب می باشد. در مشهد به صورت عمده در بازار مصلی این شهر و در تهران در بازار های مولوی ، بازار بزرگ تهران و… می توان خرید و فروش عناب را انجام داد.

قیمت عناب در این بازار ها بیشتر از قیمت عناب در بازار بیرجند می باشد، چرا که هزینه های حمل و نقل و وجود واسطه ها باعث افزایش قیمت عناب در این بازار ها می شود.قیمت عناب در بیرجند

قیمت عناب فله ای

قیمت عناب علاوه بر مواردی که گفته شد به نحوه فروش آن نیز بستگی دارد. قیمت عناب فله ای به مراتب کمتر از قیمت عناب بسته بندی می باشد. چرا که در فروش فله ای هزینه های مربوط به بسته بندی و… وجود ندارد.
همچنین هر چقدر حجم فروش بیشتر باشد باعث می شود تا قیمت عناب کمتر شود. به عبارتی فروش عمده عناب با قیمت کمتری از فروش جزئی آن می باشد.

برای خرید عمده عناب می توانید با مجموعه آرمیس در تماس باشید. کشت و صنعت آرمیس توانایی تامین هر نوع از عنابی را به صورت عمده و با قیمت مناسب دارد.قیمت عناب در بیرجند

قیمت عناب در بیرجند

برای خرید هر محصولی به صورت عمده ویا جزئی برای اینکه از قیمت پایین تری برخوردار شویم لازم است به قطب تولید آن محصول مراجعه کنیم چرا که در آنجا با توجه به فراوانی آن قیمت ها پایین تر از سایر نقاط می باشد.
عناب نیز به مانند زرشک و زعفران در خراسان جنوبی به وفور یافت می شود و همین باعث کاهش قیمت عناب در بیرجند شده است.

قیمت هر کیلو عناب خشک درجه یک در بیرجند در حدود ۳۵۰۰۰ تومان می باشد، این درحالی است که قیمت همین عناب در تهران یا اصفهان در حدود ۵۰ هزار تومان می باشد. برای اینکه بتوانید از قیمت عناب در بیرجند بهرمند شوید لازم است تا بوسیله اینترنت خرید خود را انجام دهید تا از این راه واسطه ها را حذف کنید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

پخش عناب بیرجند

نمایندگی پخش و فروش عناب بیرجند

نمایندگی پخش و فروش عناب بیرجند در اکثر استان ها و شهرهای ایران وجود دارد …

Call Now Buttonتماس بگیرید