آراد برندینگ
خانه / عناب / قیمت عناب در سال ۹۹ | افزایش قیمت آن نسبت به سال ۹۸ چقدر بوده است؟

قیمت عناب در سال ۹۹ | افزایش قیمت آن نسبت به سال ۹۸ چقدر بوده است؟

قیمت عناب در سال ۹۹ چگونه است؟ آیا قیمت عناب بیرجند در سال ۹۹ نسبت به قیمت آن در سال ۹۸ تغییر می کند؟ با توجه به شروع برداشت عناب تازه ۹۹ از اوایل مرداد ماه شاهد قیمت های پراکنده ای از این میوه خواهیم بود که در ادامه به این مسائل خواهیم پرداخت.قیمت عناب در سال 99

عناب تازه در سال ۹۹

عناب تازه در سال ۹۹ در شروع برداشت آن افزایش قیمت کاذبی خواهد داشت و با کمی عرضه این محصول قیمت آن پایین تر می رود و به مرور به قیمت ثابتی می رسد.

عناب تازه به دلیل اینکه فرصت عرضه آن و به خصوص صادرات آن با توجه به ماندگاری پایینی که دارد بسیار اندک است بسیار کم در بازار عرضه می شود و کشاورزان عمدتا به صورت خشک شده عناب را برداشت می کنند.
قیمت عناب در سال 99

عناب خشک در سال ۹۹

عناب در سال ۹۹ به مانند سال ۹۸ در سطح بسیار وسیعی در استان خراسان جنوبی کشت شده است.

عناب خشک با شروع فصل پاییز از باغات استان خراسان جنوبی برداشت می شود. پیش بینی می شود در سال ۹۹ بیش از ۷ هزار تن عناب از این باغات برداشت شود که بیشترین سهم از آن باغات شهرستان های خوسف، بیرجند و سربیشه است.
قیمت عناب در سال 99

قیمت عناب تازه و خشک در سال ۹۸ چگونه بود؟

قیمت عناب در سال ۹۸ را می توان به دو قسمت کلی تقسیم بندی کرد. در ابتدا و با برداشت عناب تازه، قیمت عناب رشد چشم گیری نسبت به سال ۹۷ داشت.

در ابتدا که هنوز برداشت عناب از تمام باغات استان خراسان جنوبی شروع نشده بود عناب تازه بیش از بیست هزار تومان در بازار عرضه می شد. اما با گذشت زمان که برداشت عناب تازه در تمام باغات شروع شد قیمت عناب تازه کاهش ۵۰ درصدی داشت و به حدود ۱۰ هزار تومان رسید.

اما قیمت عناب خشک در سال ۹۸ بسیار با ثبات بود به طوری که از ابتدای فصل برداشت تا اواخر سال تغییری در قیمت کلی عناب شاهد نبودیم.

قیمت هر کیلو عناب خشک در سال نود و هشت از ۷ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان بسته به کیفیت و اندازه عناب متغیر بود.قیمت عناب در سال 99

قیمت عناب در سال ۹۹

قیمت عناب در سال ۹۹ چقدر است؟

این سوال، سوال بسیاری از تاجران، کشاورزان و مصرف کنندگان عناب است و پیوسته به دنبال آن هستند.

قیمت عناب در سال ۹۹ به چند پارامتر مهم از جمله میزان برداشت عناب در این سال، میزان صادرات و تقاضای بازار داخلی برای این میوه، کیفیت عناب و… وابسته است.

پیش بینی می شود قیمت عناب تازه و خشک در سال ۹۹ تغیر چندانی با سال قبل نداشته باشد و فقط در بازه های کوتاهی از این سال شاهد افزایش قیمت نسبی و کاذبی برای این محصول باشیم که عمدتا به دلیل بازار گرمی تاجران خواهد بود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عناب در تهران

سایت خرید انواع عناب در تهران

سایت خرید انواع عناب در تهران مسئولیت پخش عمده و کیلویی عناب را بر عهده دارد و خرید عناب در تهران را برای عموم مردم راحت کرده است. قیمت عناب در تهران با توجه به مرغوبیت عناب متغیر است اما در حالت کلی بسیار بیشتر از قیمت عناب در بیرجند می باشد.

پاسخی بگذارید